starostwo powiatowe w sochaczewie

Szpital Powiatowy w Sochaczewie SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 Aktualności Szpital e-rejestracja informacje dla pacjentów Oddziały Poradnie Poradnia Rodzinna Pracownie diagnostyczne Przetargi Kontakt Spis Telefonów Rehabilitacja Ogłoszenia konkursowe Praca Projekty Kaplica szpitalna Przydatne linki Szkoła rodzenia BIP Galeria Informacje ogólne Petycje Wersja kontrastowa

Regulamin odwiedzin

A A A

 

 

Pacjenci hospitalizowani w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie mają prawo do odwiedzin oraz sprawowania dodatkowej opieki pielęgnacyjnej przez rodzinę lub inne osoby wskazane przez siebie. Przeszkodą w realizacji tego prawa może być wyłącznie sytuacja epidemiologiczna  lub poważne kwestie organizacyjne.

 

Mało kto lubi trzymać się sztywnych przepisów, zwłaszcza jeśli nie są one zrozumiałe. W opinii wielu osób regulaminy w  szpitalu są wymysłem ich pracowników,  a tymczasem szpital to miejsce, w którym na stosunkowo niewielkiej przestrzeni zgromadzono wiele osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego wprowadzenie zasad dotyczących odwiedzin jest konieczne, aby nie zwiększać zagrożenia zdrowia i życia osób hospitalizowanych oraz zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym. Szpital jest środowiskiem w którym nie brakuje organizmów potencjalnie chorobotwórczych: wirusów, bakterii, grzybów i o tym muszą pamiętać odwiedzający, zachowując wszelkie zasady sanitarno-higieniczne.

Chorych, za ich zgodą, odwiedzać można codziennie, prosimy jednak,  aby ze względów organizacyjnych unikać odwiedzin w czasie wizyt lekarskich, badań  oraz posiłków.  Liczba osób odwiedzających nie powinna zakłócać spokoju pozostałych chorych oraz normalnego funkcjonowania oddziału.

Należy zawsze pamiętać, że szpital to miejsce gdzie przebywają ludzie chorzy, wymagający spokoju i ciszy i te potrzeby trzeba bezwzględnie uszanować. Wchodząc na teren szpitala, należy dostosować się do panujących w nim reguł - dla bezpieczeństwa własnego                        i pacjentów. Wszelkie wątpliwości należy zawsze  konsultować z personelem medycznym szpitala.

Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie Regulaminem odwiedzin oraz stosowanie się do zawartych w nim uregulowań.


Regulamin-odwiedzin.pdf

 

164490 odwiedzin