starostwo powiatowe w sochaczewie

Szpital Powiatowy w Sochaczewie Szpital e-rejestracja informacje dla pacjentów Oddziały Poradnie Poradnia Rodzinna Pracownie diagnostyczne Przetargi Kontakt Spis Telefonów Rehabilitacja Ogłoszenia konkursowe Praca Projekty Kaplica szpitalna Przydatne linki Szkoła rodzenia BIP Galeria Informacje ogólne

Szpitalny Oddział Ratunkowy

A A A

SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY

Oddziałem kieruje:
Koordynator SOR - lekarz Artur Kalisiewicz

Pielęgniarka Oddziałowa – Alicja Łażewska

Kontakt:
Obszar segregacji medycznej i przyjęć – (46) 864 96 00
Gabinet Lekarski – (46) 864 96 02Możliwości diagnostyczne i lecznicze:

Szpitalny Oddział Ratunkowy jest komórką szpitala, która ma za zadanie udzielanie świadczeń zdrowotnych całodobowo osobom dorosłym i dzieciom w stanie nagłego zachorowania lub zagrożenia życia, a w szczególności w razie wypadku, urazu lub zatrucia.

Oddział dokonuje zabezpieczenia medycznego pacjentów przed przyjęciem ich do oddziałów szpitalnych oraz organizuje transport do innych zakładów opieki zdrowotnej w razie konieczności leczenia specjalistycznego.

W strukturach SOR znajdują się:

Obszar segregacji medycznej i przyjęć, gdzie dokonuje się rejestracji i przyjęcia chorego, a także wyboru procedur leczniczych w stanach nagłych, ponadto udziela się informacji rodzinom poszkodowanych.
Sala obserwacyjna, gdzie prowadzi się obserwacje chorych z mniej nasilonymi objawami oraz chorych po zabiegach w krótkim znieczuleniu ogólnym.
Sala resuscytacyjno - zabiegowa - dzięki wyposażeniu w specjalistyczny sprzęt medyczny możliwe jest wykonywanie czynności z zakresu przywracania i podtrzymywania podstawowych czynności życiowych.
Gabinety konsultacyjne, w których udziela się specjalistycznych konsultacji lekarskich.
Transport sanitarny.

Mając na uwadze zadowolenie pacjentów ze świadczonych usług oraz w trosce o ich czas informujemy, że osoby niebędące w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia powinny zgłaszać się do Poradni Lekarza Rodzinnego, a poza godzinami pracy NZOZ do lekarza nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.


Informator dla Pacjenta

Informator dla pacjenta_SOR.pdf79217 odwiedzin