starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

PORTAL PACJENTA Szpital Powiatowy w Sochaczewie SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 Aktualności Szpital e-rejestracja informacje dla pacjentów Oddziały Poradnie Poradnia Rodzinna Pracownie diagnostyczne Przetargi Kontakt Spis Telefonów Rehabilitacja Ogłoszenia konkursowe Praca Projekty Kaplica szpitalna Przydatne linki Szkoła rodzenia BIP Galeria Informacje ogólne Petycje COVID-19 – Punkt Pobrań Materiału Biologicznego Wersja kontrastowa

Spotkanie edukacyjno-zawodowe w Szpitalu

15-03-2016 12:38

A A A

W dniu 11 marca 2016 roku w Sali Konferencyjnej Szpitala Powiatowego w Sochaczewie odbyło się spotkanie uczniów klasy III A gimnazjum z przedstawicielkami Szpitala w ramach doradztwa edukacyjno–zawodowego realizowanego  przez Gimnazjum Nr 3 w Sochaczewie.

 

Spotkanie poprowadziła Pani Wiesława Załuska Z-ca Dyrektora ds. Administracyjnych Naczelna Pielęgniarka, która przedstawiła młodzieży ofertę Szpitala oraz zaprezentowała cele i efekty kształcenia dla poszczególnych zawodów medycznych oraz warunki realizacji kształcenia w zawodzie.

 

Dużą cześć spotkana Pani Dyrektor poświęciła zawodzie pielęgniarki, podkreślając, że jest to zawód przyszłości, ponieważ pielęgniarki nie będą miały trudności ze znalezieniem pracy. Już obecnie w polskiej ochronie zdrowia ich brakuje, a w przyszłości ten deficyt się pogłębi. Problem zbliżającego się braku pielęgniarek dotyczy zarówno pielęgniarstwa w Polsce, jak również w naszym Szpitalu.

 

Pani Wiesława Załuska zwróciła uwagę, że do 2030 roku połowa pielęgniarek zatrudnionych w naszej placówce odejdzie na emerytury. Oznacza to konieczność zatrudnienia w najbliższym dziesięcioleciu około 100 pielęgniarek do pracy. Wydaje się to jednak nieosiągalne ze względu na deficyt na rynku pracy osób posiadających wykształcenie pielęgniarskie. Dodała, że około 30% absolwentek studiów pielęgniarskich podejmuje pracę w zawodzie, a pozostałe zmieniają profesję lub wyjeżdżają do pracy za granicę.

 

Podczas spotkania została przedstawiona prezentacja pt. „Pielęgniarstwo – tradycje, teraźniejszość i przyszłość”, podczas której omówiono tradycje i symbole pielęgniarstwa oraz został zasygnalizowany zbliżający się ogromny problem luki pokoleniowej wśród pielęgniarek.

 

Na zakończenie spotkania gimnazjaliści w asyście pracowników Szpitala mogli obejrzeć oddziały, pracownie i zaobserwować pracę personelu medycznego naszego Szpitala.

 

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Młodzieży zadawała wiele ciekawych pytań, na które chętnie odpowiadali pracownicy Szpitala.

 

223846 odwiedzin