starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

PORTAL PACJENTA Szpital Powiatowy w Sochaczewie SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 Aktualności Szpital e-rejestracja informacje dla pacjentów Oddziały Poradnie Poradnia Rodzinna Pracownie diagnostyczne Przetargi Kontakt Spis Telefonów Rehabilitacja Ogłoszenia konkursowe Praca Projekty Kaplica szpitalna Przydatne linki Szkoła rodzenia BIP Galeria Informacje ogólne Petycje COVID-19 – Punkt Pobrań Materiału Biologicznego Wersja kontrastowa

Ogłoszenie

31-03-2020 11:04

A A A

Sochaczew,  31 marca 2020 r.

Szanowni Państwo,

Wszystkie wyniki ujemne

Informujemy, że zarówno personel, jak również pacjenci, którym Szpital wykonał testy molekularne w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 są ujemne.

W dniu 27 marca 2020 roku po powzięciu informacji o dodatnich testach SARS-CoV-2 u jednego z pracowników wdrożyliśmy wszystkie niezbędne procedury zapobiegające ryzyka transmisji koronawirusa. Między innymi pobraliśmy badania pacjentom oraz pracownikom, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zarażoną. Pacjenci z kontaktu zostali poddani całkowitej izolacji i podlegali monitorowaniu pod kątem objawów COVID-19.

W związku z tym możemy poinformować, że zarówno pacjenci, jak również pracownicy Szpitala, którzy nie zostali poddani kwarantannie, mają wyniki ujemne i mogą bezpiecznie świadczyć pracę.

Dodatkowo personel oraz pacjenci wraz ze swoimi rodzinami, którzy mieli potencjalny kontakt z osobą zarażoną koronawirusem na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie podlegają ścisłej kwarantannie domowej. Te osoby są pod nadzorem sochaczewskiego SANEPID-u i zgodnie z procedurą będą oni mieli badania wykonane przez służby sanitarne.

Szpital udziela świadczeń zdrowotnych na takich samych zasadach jak inne szpitale w Polsce w związku z ogłoszonym stanem epidemii. Oddziały szpitalne przyjmują wszystkich pacjentów, którzy wymagają pilnej hospitalizacji ze względu na swój stan zdrowia, wykonujemy operacje w stanach tego wymagających, natomiast oddział położniczy przyjmuje wszystkie pacjentki zgłaszające się do porodu. Zgodnie z wcześniejszym komunikatem poradnie specjalistyczne działają przede wszystkim na zasadzie teleporad, również Poradnia zdrowia psychicznego, czy też Leczenia uzależnień. Pile konsultacje specjalistyczne w Poradniach specjalistycznych jak również pilne leczenie stomatologiczne jest realizowane na bieżąco. Wizytę osobistą w Poradni specjalistycznej w związku z urazem lub w sytuacjach pilnych i zagrożenia życia należy umówić telefonicznie.

Ze względu na swoje bezpieczeństwo prosimy nie przychodzić osobiście do Szpitala, lecz najpierw wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie. Rejestracja do poradni pracuje w niezbędnym zakresie on-line oraz telefonicznie.  Spis telefonów do wszystkich oddziałów i poradni znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają i okazują nam pomoc.

305372 odwiedzin