starostwo powiatowe w sochaczewie

ZASADY WCHODZENIA I PORUSZANIA SIĘ PO SZPITALU

23-03-2020 11:08

ZASADY WCHODZENIA I PORUSZANIA SIĘ PO SZPITALU

W związku z ogłoszonym stanem zagrożenie epidemicznego koronawirusem SARS-CoV-2 wprowadzamy następujące zasady wchodzenia i poruszania się w budynkach Szpitala Powiatowego w Sochaczewie do odwołania.

1. W Szpitalu obowiązuje zakaz wchodzenia osób bez uzasadnienia.
  2. W oddziałach Szpitala obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin.
  3. Do budynków Szpitala może wejść tylko personel Szpitala oraz pracownicy zaopatrzenia, poczty itp. oraz pacjenci onkologiczni, w sytuacjach nagłych i tego wymagających oraz stanach zagrożenia życia.
  4. Wejście do budynku odbywa pod kontrolą personelu szpitala – po dezynfekcji rąk i pomiarze temperatury ciała.
  5. Każda osoba (pacjenci/personel) z podwyższoną temperaturą powyżej 38st.C, suchym kaszlem, dusznością, prawdopodobieństwem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 ma zakaz wchodzenia na teren Szpitala bez wcześniejszej konsultacji i zastosowania się do poleceń:
  • Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie - nr tel. całodobowo 883-353-506
  • swojego lekarza POZ – należy skorzystać z teleporady w godz. 8.00-18.00 od poniedziałku do piątku lub
  • lekarza NiŚOZ – należy skorzystać z teleporady w godz. 18.00-8.00 od poniedziałku do piątku oraz całodobowo w soboty i niedziele lub
  • personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – nr tel. całodobowo 46-86-49-600
  1. Oddziały szpitalne hospitalizują pacjentów wyłącznie onkologicznych, w sytuacjach nagłych i tego wymagających oraz stanach zagrożenia życia.
  2. Rzeczy osobiste dla pacjentów oddziałów można przekazywać przy głównym wejściu do budynku Szpitala. Należy zapakować je w jednorazowego użytku worek foliowy, zawiązać oraz opisać nazwiskiem i imieniem pacjenta oraz oddziałem, w którym przebywa.
  3. W sytuacjach pacjentów terminalnych zgodę na wizytę można uzyskać telefonicznie u ordynatora danego oddziału.
  4. Proszę kontaktować się z personelem Szpitala telefonicznie - spis telefonów znajduje się na stronie internetowej Szpitala http://www.szpitalsochaczew.pl/ w zakładce po lewej stronie „Spis telefonów”.
  5. Udzielane są wyłącznie porady specjalistów, badania diagnostyczne, rehabilitacja itp. pacjentom onkologicznym, w sytuacjach nagłych i tego wymagających oraz stanach zagrożenia życia.
  6. W Szpitalu jest uruchomione oddzielne wejście bezpośrednio do Punktu Pobrań badań laboratoryjnych, wejście przez bramę od strony SOR - trzeba iść wzdłuż budynku głównego (4-piętrowego) i wejście znajduje się mniej więcej w połowie budynku.
  7. Informacje i zapisy do poradni/badania diagnostyczne/ rehabilitację itp. odbywa się wyłącznie telefonicznie.
  8. Na terenie Szpitala zabronione jest przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami bez uzasadnienia – preferowane są telefoniczne kontakty służbowe.
  9. Pacjenci mają zakaz poruszania się po Szpitalu bez szczególnego uzasadnienia medycznego - powinni pozostać w obrębie swojego oddziału/poradni/SOR/POZ/NiŚOZ.
  10. Każda osoba wychodząca i wchodząca do Szpitala musi zachować wszelkie zasady reżimu sanitarnego, w tym bezwzględnie myć i dezynfekować ręce.

Szpitala Powiatowego w Sochaczewie