starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

PORTAL PACJENTA Dobry posiłek w szpitalu Szpital Powiatowy w Sochaczewie SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 Aktualności Szpital e-rejestracja informacje dla pacjentów Oddziały Poradnie Poradnia Rodzinna Pracownie diagnostyczne Przetargi Kontakt Spis Telefonów Rehabilitacja Ogłoszenia konkursowe Praca Projekty Kaplica szpitalna Przydatne linki Szkoła rodzenia BIP Galeria Informacje ogólne Petycje COVID-19 – Punkt Pobrań Materiału Biologicznego Wersja kontrastowa

Edukacja zdrowotna

A A A

W Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie realizujemy działania z zakresu promocji i edukacji zdrowotnej.

Istotą promocji zdrowia jest edukacja realizowana przez personel medyczny Szpitala ukierunkowana na zdrowie pozytywne, to znaczy są to działania świadome i dobrowolne, prowadzące do stworzenia sposobności uczenia się zachowań, które sprzyjają zdrowiu lub modyfikowaniu dotychczasowych przyzwyczajeń.

W ramach edukacyjnych w zakresie profilaktyki chorób natomiast personel Szpitala ukierunkowany jest na przekazanie pacjentom niezbędnej wiedzy w zakresie uniknięcie zachorowania lub przeciwdziałania jego odległym skutkom. Realizowane podejście terapeutyczne natomiast umożliwia pacjentom nabycie i utrzymanie zdolności, która pozwoli im kierować własnym życiem w sytuacji choroby. Jest to proces ciągły i powinien być  zintegrowany oraz realizowany poza szpitalem.

Prowadzona edukacja zdrowotna zawiera rozwijanie świadomości, autoedukację i psychospołeczne wsparcie uwzględniające stan choroby i działania opiekuńcze. Edukacja terapeutyczna zakłada pomoc pacjentom i ich rodzinom w rozumieniu choroby i terapii, rozwinięcie współpracy z pracownikami ochrony zdrowia, która umożliwi zdrowsze życie i utrzymanie lub udoskonalenie jakości życia. W odniesieniu do osób chorych przewlekle, celem nadrzędnym edukacji zdrowotnej jest ułatwienie zmiany zachowań, poprawa stanu zdrowia, powrót do sprawności oraz samodzielność w radzeniu sobie z chorobą.

Edukacja zdrowotna odbywa się w formie bezpośrednich rozmów personelu medycznego z pacjentami i ich najbliższymi, pogadanek, instruktażu, czy też poprzez przekazywanie pisemnych materiałów edukacyjnych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów, w tym między innymi:

 

 1. Karmienie-piersia.pdf
 2. Samokontrola-cukrzycy.pdf
 3. Zdrowe-i-bezpieczne-dziecko.pdf
 4. Abc-profilaktyki-przeciwodlezynowej.pdf
 5. Instruktaz-wykonania-iniekcji.pdf
 6. Zalecenia-dietetyczne-po-wszczepieniu-balonu.pdf
 7. Zalecenia-dietetyczne-po-resekcji-zoladka.pdf
 8. Zalecenia-dietetyczne-po-wszcz.opaski.pdf
 9. Profilaktyka-raka-szyjki-macicy.pdf
 10. Profilaktyka-nowotworu-piersi.pdf
 11. Wszystko-o-laktacji.pdf
 12. Karmienie-naturalne-inwestycja.pdf
 13. Profilaktyka-nawrotow-choroby.pdf
 14. Zyj-zdrowo-i-z-trzezwym-umyslem.pdf
467300 odwiedzin