starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

PORTAL PACJENTA Dobry posiłek w szpitalu Szpital Powiatowy w Sochaczewie SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 Aktualności Szpital e-rejestracja informacje dla pacjentów Oddziały Poradnie Poradnia Rodzinna Pracownie diagnostyczne Przetargi Kontakt Spis Telefonów Rehabilitacja Ogłoszenia konkursowe Praca Projekty Kaplica szpitalna Przydatne linki Szkoła rodzenia BIP Galeria Informacje ogólne Petycje COVID-19 – Punkt Pobrań Materiału Biologicznego Wersja kontrastowa

Anestezjologii i Intensywnej Terapii

A A A

ODDZIAŁ ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII

Oddziałem kieruje:
p.o. Ordynator - lekarz Dariusz Kwiatkowski

Pielęgniarka Oddziałowa – Urszula Kmiecińska


Kontakt:
Gabinet Lekarski – (46) 864 96 20

Ordynator – (46) 864 96 20

Sekretariat - (46) 864 95 39

Dyżurka pielęgniarek - (46) 864 96 21/22

Pilęgniarka Oddziałowa - (46) 864 96 24


Liczba łóżek – 8

Możliwości diagnostyczne i lecznicze:

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii jest nowoczesną jednostką spełniającą standardy krajowe pod względem lokalowym i wyposażeniem w aparaturę medyczną.

W oddziale jest zatrudnionych 6-ciu specjalistów z dziedziny anestezjologii i intensywnej terapii oraz 2 osoby w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii. Oddział posiada akredytację na prowadzenie specjalizacji, jak również drugi poziom referencyjności.

Personel oddziału świadczy całodobowo pełny zakres znieczuleń do zabiegów ostrych i planowych z zakresu chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii endoskopowej oraz znieczuleń do elektrowstrząsów i drobnych zabiegów w SOR.

Prowadzimy również terapię p-bólową u wszystkich chorych poddanych zabiegom operacyjnym oraz konsultacje polegające na przygotowaniu chorego do nagłych i planowych zabiegów jak również zajmujemy się reanimacją i interwencjami w stanach zagrożenia życia na terenie całego szpitala.

Lekarze Oddziału zajmują się również kaniulacją żył centralnych jak i zakładaniem cewników do dializ.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii liczy 8 łóżek i hospitalizuje około 250 pacjentów rocznie w stanach zagrożenia życia.

Oddział posiada wysokiej klasy aparaty służące do podtrzymywania i monitorowania funkcji życiowych między innymi: respiratory, kardiomonitory, bronchoskop, urządzenie do ciągłych technik nerkozastepczych oraz pompy infuzyjne, strzykawki automatyczne i inny sprzęt niezbędny do ratowania życia.

Wysokie kwalifikacje personelu i nowoczesne zaawansowane technologicznie wyposażenie decydują o osiąganiu dobrych efektów leczniczych oraz dobrej pozycji wśród tego typu oddziałów na Mazowszu.Odwiedziny i kontakt z rodziną

Odwiedziny chorych odbywają się codziennie w godzinach 12.00 – 17.00.

Odwiedzający powinni zostawić okrycia wierzchnie w szatni szpitalnej, gdzie dodatkowo powinni zaopatrzyć się w fartuch ochronny. Przy chorym mogą przebywać 1-2 osoby. Odwiedzający nie powinni siadać na łóżkach ani przebywać w innych pomieszczeniach oddziału. Nie należy przynosić pacjentom potraw i płynów bez uzgodnienia z lekarzem prowadzącym lub Ordynatorem.Informator Oddziału

Informator dla pacjenta_Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.pdf

471040 odwiedzin