starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

PORTAL PACJENTA Dobry posiłek w szpitalu Szpital Powiatowy w Sochaczewie SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 Aktualności Szpital e-rejestracja informacje dla pacjentów Oddziały Poradnie Poradnia Rodzinna Pracownie diagnostyczne Przetargi Kontakt Spis Telefonów Rehabilitacja Ogłoszenia konkursowe Praca Projekty Kaplica szpitalna Przydatne linki Szkoła rodzenia BIP Galeria Informacje ogólne Petycje COVID-19 – Punkt Pobrań Materiału Biologicznego Wersja kontrastowa

Oddział Ginekologiczno-Położniczy

A A A

 

ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNO - POŁOŻNICZY

Sekretariat – (46) 864 96 33
Gabinet Lekarski – (46) 864 96 30
Dyżurka położnych (odcinek ginekologiczny) – (46) 864 96 31
Dyżurka położnych (odcinek położniczy) – (46) 864 96 32
Sala porodowa- (46) 864 96 34

 

Oddział Ginekologiczno-Położniczy posiada I stopień referencyjności.

 

Oddziałem kieruje:

Koordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego
lek. Małgorzata Kamińska
specjalista ginekologii i położnictwa

 

Położna Koordynująca Agnieszka Orzeszek

Lekarze Oddziału:
 1. lek. Elżbieta Bambul-Mazurek;
 2. lek. Krzysztof Dziatosz
 3. lek. Maria Gromek-Jaworska
 4. lek. Piotr Hincz
 5. lek. Bożena Nowak-Papierowska
 6. lek. Łukasz Olborski
 7. lek. Paweł Wawrzyniak
 8. lek. rezydent Mateusz Sobczak     

  Posiadamy 3 pododdziały:

  • Oddział Ginekologiczny
  • Oddział Położniczy
  • Blok porodowy

   

  Oddział dysponuje 16 łóżkami ginekologicznymi i 14 łóżkami położniczymi w systemie Rooming-in, które znajdują się w salach 1-, 2 osobowych i sale 3- osobowe z oddzielnymi węzłami sanitarnymi, ponadto wyodrębniono oddzielny blok porodowy i salę I-go okresu porodu.
  W skład bloku porodowego wchodzi sala operacyjna do cięć cesarskich i 3 sale porodowe (w tym Lawendowa i Miętowa). Każda z sal jest przystosowana do odbywania porodów rodzinnych w kameralnych warunkach. Prowadzony jest pełen monitoring ciąży (USG, KTG przed- i śródporodowe, amnioskop). 

  W skład oddziału wchodzą pomieszczenia zapewniające komfort, intymność oraz poczucie bezpieczeństwa naszym pacjentkom. Kobietom rodzącym w naszym Szpitalu staramy się stworzyć takie warunki, aby poród, a także okres wczesnego połogu był przez nie wspominany jako najszczęśliwszy i najpiękniejszy okres w ich życiu. Stawiając sobie za nadrzędny cel zdrowie i dobro osób korzystających z usług medycznych świadczonych w oddziale ginekologiczno - położniczym stosujemy metody diagnostyczne i terapeutyczne zgodne z najnowocześniejszymi standardami, zapewniając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa wszystkim leczonym kobietom. Jednym z bardzo ważnych celów medycznych jest walka z bólem i stresem przy porodzie. 

  Pacjentki Oddziału otoczone są całodobową opieką lekarza ginekologa - położnika, lekarza pediatry, anestezjologów oraz opieką sprawowaną przez położne i pielęgniarki. Cierpliwy, bardzo życzliwy i fachowy personel oddziału pomaga położnicy, służy radą, wspiera w trudnych chwilach oraz zachęca do samodzielnej opieki nad dzieckiem, oczywiście z pomocą i pod czujnym okiem personelu. 

  Oddział Ginekologiczno-Położniczy posiada certyfikat „Szpital Przyjazny Dziecku”, co wiąże się, że od pierwszych chwil dbamy o nawiązanie wyjątkowej więzi miedzy matką i dzieckiem, bezpośrednio po porodzie dziecko kładzione jest na piersiach mamy, przez cały pobyt w Szpitalu, promowane jest karmienie piersią. Dodatkowo od wielu lat położnictwo funkcjonuje w systemie „rooming – in” w ramach, którego noworodek przebywa razem z matką w jednej sali od porodu do wypisu. 

  W oddziale ginekologicznym przebywają pacjentki ze schorzeniami kobiecego narządu rodnego, gdzie prowadzone jest leczenie zachowawcze i operacyjne, przy czym wykonywany jest pełen profil operacji ginekologicznych oraz uro-ginekologicznych w przypadkach ostrych oraz planowanych. 
  Lekarze specjaliści mają możliwość świadczenia kompleksowych usług medycznych dzięki kontynuacji leczenia w poradni specjalistycznej.

  Doświadczenie personelu, a w szczególności zebrane od pacjentów opinie dowodzą, iż kontynuacja podjętego leczenia w warunkach ambulatoryjnych pod opieką znanego pacjentkom zespołu lekarskiego, położniczego i pielęgniarskiego, stwarza im poczucie większego bezpieczeństwa i komfortu.

                          

 

 Dodatkowe informacje dla Pacjentek:


471040 odwiedzin