starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Szpital Powiatowy w Sochaczewie SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 Aktualności Szpital e-rejestracja informacje dla pacjentów Oddziały Poradnie Poradnia Rodzinna Pracownie diagnostyczne Przetargi Kontakt Spis Telefonów Rehabilitacja Ogłoszenia konkursowe Praca Projekty Kaplica szpitalna Przydatne linki Szkoła rodzenia BIP Galeria Informacje ogólne Petycje COVID-19 – Punkt Pobrań Materiału Biologicznego Wersja kontrastowa

Oddział Pediatryczny

A A A

ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY

Oddziałem kieruje:
Koordynator - lekarz Robert Skowronek

Pielęgniarka Oddziałowa – Marzanna Jesion


Kontakt:
Sekretariat – (46) 864 96 62
Gabinet Lekarski – (46) 864 96 60
Pokój pielęgniarek – (46) 864 96 51

Liczba łóżek – 17


Możliwości diagnostyczne i lecznicze:

W oddziale leczone są dzieci w wieku od 0 do 18 roku życia. Oddział Pediatryczny liczy 28 łóżek w 16 salach. Wnętrza sal są przyjazne małym pacjentom – kolorowe, z namalowanymi na ścianach motywami z bajek.

Oddział Pediatryczny zapewnia kompleksową opiekę nad dzieckiem dzięki współpracy z Pododdziałem Neonatologicznym.

Oddział Pediatryczny wraz z Pododdziałem Neonatologicznym otrzymały tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” przyznany przez WHO i UNICEF.

Oddział ma łatwy dostęp do posiadanej przez szpital nowoczesnej aparatury diagnostycznej, co przyspiesza i ułatwia diagnostykę i leczenie, oraz skraca czas pobytu dziecka w szpitalu.

Oferuje pełen zakres badań diagnostycznych i leczenia dzieci w wieku od 0-18 roku życia w zakresie I poziomu referencji.

Zapewniamy również konsultacje specjalistyczne z zakresu innych dziedzin medycyny: chirurgii dziecięcej, neurologii dziecięcej, kardiologii dziecięcej, psychologii dziecięcej, laryngologii, okulistyki i dermatologii.

Zapewniamy ciepły klimat, życzliwość oraz domowe warunki pobytu. Pacjent naszego oddziału – to dziecko – stąd potrzeba otoczenia go wszechstronną opieką zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Dlatego jedno z rodziców lub opiekun mają pełne prawo do przebywania całą dobę z dzieckiem w oddziale, celem zaspokojenia jego potrzeb miłości i bezpieczeństwa.
Zapewniamy opiekunom odpłatne łóżko i wyżywienie, a także dostęp do korzystania z odrębnej kuchenki oraz urządzeń sanitarnych.

Hospitalizowane dzieci mają również do dyspozycji przestrzenną kolorową bawialnie oraz salę szkolną, w której mali pacjenci spędzają czas na zajęciach edukacyjno- rekreacyjnych prowadzonych przez pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

W oddziale funkcjonuje „TELEFON DO MAMY” sponsorowany przez Telekomunikację S.A.

Bogata wiedza i doświadczenie zawodowe kadry lekarskiej oraz jakość usług pielęgniarskich sprawiają, że Oddział zapewnia wysoki poziom usług, o czym świadczy zadowolenie naszych pacjentów i ich rodziców (wyniki ankiet satysfakcji).

Odział Pediatryczny spełnia wymagania i posiada akredytację ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji lekarskich.


Godziny wydawania posiłków

• śniadanie: 8:30 - 9:00
• drugie śniadanie: 10:00 -10:30
• obiad: 12:30 - 14:00
• podwieczorek: 16:00 -16:30
• kolacja: 18:00


Godziny wydawania wypisów

• po godz. 14.00 w dniu wypisu w sekretariacie oddziału


Odwiedziny i kontakt z rodziną

Odwiedziny chorych odbywają się codziennie w godzinach 11.00 – 19.00.

Odwiedzający powinni okrycia wierzchnie zostawić w szatni szpitalnej. Odwiedzający nie powinni siadać na łóżkach ani przebywać w innych pomieszczeniach szpitalnych oddziału. Nie należy przynosić pacjentom potraw i płynów bez uzgodnienia z lekarzem prowadzącym lub Ordynatorem.


Informator dla Pacjenta

Informator dla pacjenta_Oddział Pediatryczny.pdf
215808 odwiedzin