starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

PORTAL PACJENTA Dobry posiłek w szpitalu Szpital Powiatowy w Sochaczewie SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 Aktualności Szpital e-rejestracja informacje dla pacjentów Oddziały Poradnie Poradnia Rodzinna Pracownie diagnostyczne Przetargi Kontakt Spis Telefonów Rehabilitacja Ogłoszenia konkursowe Praca Projekty Kaplica szpitalna Przydatne linki Szkoła rodzenia BIP Galeria Informacje ogólne Petycje COVID-19 – Punkt Pobrań Materiału Biologicznego Wersja kontrastowa

Organizacja szczepień

A A A

Szpital Powiatowy w Sochaczewie zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 został wyznaczony jako tzw. szpital węzłowy. Oznacza to, że Szpital od 15 grudnia 2020 roku przystąpił do organizacji szczepień zarówno pracowników Szpitala, jak również personelu innych jednostek sektora ochrony zdrowia.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, osoby pracujące w sektorze ochrony zdrowia mają możliwość  zaszczepienia się przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności. W zakresie szczepień pracowników sektora ochrony zdrowia oraz innych grup priorytetowych uprawnieni do otrzymania szczepienia są:

1. W ETAPIE 0:

a. Pracownicy szpitala węzłowego,

b. Pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,

c. pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków

Pomocy Społecznej,

d. Pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,

e. Pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Powyższe dotyczy również personelu niemedycznego, tj. administracyjnego, pomocniczego (bez względu na formę zatrudnienia, również wolontariuszy, stażystów itp.) tych podmiotów, jak również z firm współpracujących z podmiotem przebywający w trybie ciągłym w podmiocie.

Do szczepienia mogą się zgłosić  i zostać zaszczepione osoby wymienione w etapie 0, niezależnie od tego czy już chorowały na COVID-19, czy jeszcze nie.

2. W ETAPIE 1:

a. Funkcjonariusze i pracownicy Policji,

b. Ratownicy i pracownicy Państwowej Straży Pożarnej i Druhowie Ochotniczej

Straży Pożarnej,

c. Pozostali pracownicy sektora ochrony zdrowia,

d. Pozostali pracownicy z firm współpracujących z podmiotami z ETAPU 0, tj. tacy którzy nie przebywają w trybie ciągłym w podmiocie.

Szpital przyjmuje od podmiotów wymienionych w Etapie 0 zgłoszenia chętnych na szczepienia wraz z oświadczeniami o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Listy są przyjmowane do dnia 20 grudnia 2020 roku. Osoby, które nie skorzystają z tej możliwości będą mogły się zaszczepić na zasadach ogólnych.

Szpital będzie przyjmował od podmiotów wymienionych w Etapie 1 zgłoszenia chętnych na szczepienia zatrudnionych w innych podmiotach wraz z oświadczeniami o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, a o terminie przyjmowania list powiadomimy w osobnym komunikacie.

Szpital ustali grafik szczepień w oparciu o informacje na temat dostaw szczepionek pozyskane z Agencji Rezerw Materiałowych i przekaże podmiotom informacje o dokładnym terminie wakcynacji personelu, jak również umówi termin podania drugiej dawki szczepionki.

 
471040 odwiedzin