starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

PORTAL PACJENTA Dobry posiłek w szpitalu Szpital Powiatowy w Sochaczewie SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 Aktualności Szpital e-rejestracja informacje dla pacjentów Oddziały Poradnie Poradnia Rodzinna Pracownie diagnostyczne Przetargi Kontakt Spis Telefonów Rehabilitacja Ogłoszenia konkursowe Praca Projekty Kaplica szpitalna Przydatne linki Szkoła rodzenia BIP Galeria Informacje ogólne Petycje COVID-19 – Punkt Pobrań Materiału Biologicznego Wersja kontrastowa

Kaplica szpitalna

A A A


MSZE ŚWIĘTE I NABOŻEŃSTWA W KAPLICY SZPITALNEJNIEDZIELA
Msza Święta o godz. 7.00

- przed Mszą Świętą możliwość spowiedzi świętej


PIĄTEK

Msza Święta wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00

- przed Mszą Świętą możliwość spowiedzi świętejWAŻNE INFORMACJE

Komunia Święta, sakrament chorych i spowiedź dla chorych leżących w pokojach szpitalnych:

- w piątek od godz. 14:00
- w pozostałe dni po zgłoszeniu telefonicznym 
 

 Kapelan szpitala - ks. Zbigniew Żądło 

tel. 606 647 438

- Wprowadzanie księży z parafii w celu posługi wśród chorych, należy uzgadniać z księdzem kapelanem.


SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH

Kościół posiada jeden specjalny sakrament do umocnienia osób dotkniętych chorobą, ustanowiony przez Chrystusa, a poświadczony przez św. Jakuba.
Jeśli ktoś choruje wśród was - niech sprowadzi kapłana, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana" (Jk 5, 14). Jest to sakrament uzdrawiający.

Sakrament namaszczenia chorych może otrzymać:
• Osoba chora
• Osoba przed operacją
• Osoba w podeszłym wieku
• Osoba, której zagraża utrata życia

Komunia święta, przyjmowana przez tych, którzy kończą swoje ziemskie życie i przygotowują się na przejście do życia wiecznego. Jest ona zaczątkiem życia wiecznego i daje wierzącemu oparcie w mocy Zmartwychwstałego.


MODLITWA O UZDROWIENIE Z CHOROBY

Boże, który jesteś Stwórcą człowieka oraz Panem życia i śmierci, bądź uwielbiony! Jeśli jest Twoją wolą, Panie, abym wyzdrowiał, to uwolnij mnie od tej choroby. Niech Duch Święty, którego otrzymałem w sakramencie chrztu i bierzmowania, pomoże mi przyjąć Twoją świętą wolę. Niech On mnie prowadzi; niech mnie obdarzy męstwem, abym potrafił przyjąć i dźwigać Twój krzyż.

Uwielbiam Cię, Panie, za wszystkie łaski, którymi mnie obdarzyłeś i ciągle obdarzasz. Chce wykonać do końca zadanie, jakie mi zleciłeś. Przez zasługi twojego Syna, który cierpiał na krzyżu, proszę Cię: obdarz mnie zdrowiem ciała i duszy. Amen.

481367 odwiedzin